Een sterke verbinding: nieuwe plasma-installatie in het ADLER-laboratorium
Met een moderne laboratoriuminstallatie voor plasma-oppervlaktebehandeling versterkt de Oostenrijkse lakfabrikant ADLER zijn toepassingskennis op het gebied van kunststof-, glas- en metaalcoating.
3 apr 2026
De hechting van de lak is een van de grootste uitdagingen bij het coaten van kunststoffen, glas en metaal. Aangezien deze materialen doorgaans een lage oppervlaktespanning hebben, moeten ze – in tegenstelling tot hout – vóór het coaten worden geactiveerd om een sterke hechting met de lak te garanderen. Terwijl bij kleinere oppervlakken meestal handmatig wordt gewerkt – bijvoorbeeld door licht op te schuren met een reinigingsproduct op basis van oplosmiddelen zoals de Clean Multi-Entfetter – vertrouwen veel industriële verwerkers op plasma-activering. Hierbij wordt lucht geactiveerd door middel van een hoogspanningsontlading en omgezet in een elektrisch geladen, maar voor de mens onschadelijk plasmagas. Wanneer dit plasmagas op het oppervlak terechtkomt, creëert het daar een moleculaire structuur waaraan de lak zich als het ware kan 'vastklampen'. Bovendien wordt het oppervlak daarbij ook gereinigd.
Praktijktest
&Een dergelijke plasma-installatie staat sinds kort ook in de onderzoeks- &ontwikkeling van ADLER. Hiermee kunnen nu alle producten voor de industriële coating van kunststoffen, metalen en glas onder praktijkomstandigheden worden getest. „We hebben de afgelopen jaren hoogwaardige coatingoplossingen ontwikkeld voor bijvoorbeeld kunststoframen, decorfolies of meubellanden. De nieuwe laboratoriuminstallatie stelt ons in staat om deze coatings onder dezelfde omstandigheden als bij onze klanten toe te passen en verschillende installatieparameters aan te passen”, zeggen Dr. Albert Rössler (directeur R&D) en Dr. Simon Leimgruber (hoofd van de ontwikkelingsgroep raam- en bouwlakken voor de industrie) verheugd over de uitbreiding van het machinepark van de ADLER-onderzoeksafdeling.
ADLER - Door onze aderen stroomt verf
Met ongeveer 730 werknemers is ADLER de grootste Oostenrijkse fabrikant van vernissen, verven en houtconserveringsmiddelen. Het familiebedrijf werd in 1934 opgericht door Johann Berghofer en wordt nu geleid door Andrea Berghofer, de derde generatie van de familie Berghofer. Elk jaar verlaat meer dan 20.000 ton verf de fabriek in Schwaz, de enige productielocatie van ADLER, en wordt verzonden naar klanten in heel Europa en daarbuiten. Innovatie en duurzaamheid vormen de basis van de bedrijfsstrategie. Daarbij richt ADLER zich op het verminderen van de CO₂ voetafdruk, cyclusgeoriënteerde productontwikkeling en talrijke partnerschappen voor wetenschap en milieubescherming.
© by adler-lacke.com